O św. Janie Pawle II- krok po kroku z dziećmi z grupy Kubusiów z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie

W pochmurne, środowe przedpołudnie, 7 marca 2018 roku, ale z pewnością  nie w pochmurnych nastrojach, na zapoznanie się z postacią św. Jana Pawła II, przybyły dzieci z grupy Kubusiów z Przedszkola Sióstr Nazaretanek wraz z Siostrą Mariettą.

Podczas zwiedzania, dzieciom szczególnie przypadł do gustu kącik teatralny (teatr jak wiadomo był jedną z największych pasji Karola Wojtyły), gdzie obowiązkowym punktem stało się wykonanie zdjęcia hełmie z mieczem i tarczą lub w kapeluszu- iście Zosinym, niczym z kart „Pana Tadeusza”. Dzieci tak zaaferowały się przymierzaniem elementów teatralnej garderoby, że nie wystarczyło czasu na dojście do części drugiej Wystawy, mówiącej już stricte o pontyfikacie św. Jana Pawła II.

Zapoznanie z postacią św. Jana Pawła II jako Papieża, nastąpiło w czwartek, 8 marca br. Miał także miejsce dalszy ciąg sesji zdjęciowej. Na pytanie: „Kim był św. Jan Paweł II?” dzieci odpowiedziały, że Papieżem, Polakiem i księdzem. To chyba znak, że  Jego osoba jest ciągle żywa w polskich domach, a dzieci, na razie zgodnie z wiekiem,  mając tylko ogólne wiadomości, może gdy dorosną, będą chciały dowiedzieć się czegoś więcej o tym wielkim Człowieku, którego spuściznę warto odkrywać, zgłębiać i wprowadzać ją w życie.

Informujemy, że Muzeum klasztorne zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI.

2018.03.07.-Kubusie na Wystawie o św. JP II (2) 2018.03.07.-Kubusie na Wystawie o św. JP II (18) 2018.03.08.-Kubusie na Wystawie o św. JP II 2018.03.08.-Kubusie na Wystawie o św. JP II (3) 2018.03.08.-Kubusie na Wystawie o św. JP II (6) Inf. o współfinansowaniu z UE

Brak możliwości komentowania