DMN

logodmnKILKA SŁÓW O DMN…

KIM JESTEŚMY?

DMN czyli Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej tworzą młodzi ludzie, działający przy wspólnotach Sióstr Nazaretanek, którzy wpatrując się w Najświętszą Rodzinę z Nazaretu, pragną wzrastać w wierze i miłości, a także budować prawdziwą wspólnotę, otwarta na Boga i na drugiego człowieka.

PO CO JESTEŚMY?

W naszych wspólnotach chcemy:

  • Ÿ zachwycić się Nazaretem, czyli Domem, 2015.02.24-28.-Rekolekcje DMN,fot. s.J.Mateusiak (321)w którym czujemy się przyjęci, akceptowani, w którym możemy odkrywać swoje życiowe powołanie i budować wizję naszej twórczej przyszłości opartej na Bogu;
  • rozwijać głęboką więź z Jezusem poprzez: dzielenie się Słowem Bożym, modlitwę, widome uczestniczenie w sakramentach, by żyć z Nim w głębokiej przyjaźni i odważnie świadczyć  o Nim w środowiskach, w których żyjemy;
  • wspólnie modlić się za swoje rodziny i za rodziny całego świata;
  • poznawać siebie, poznawać innych, uczyć się dialogu i komunikacji z drugimi, a także rozwijać swoje talenty i dzielić się nimi, ucząc się wzajemnej pomocy poprzez rekolekcje i dni skupienia, akcje z serca dla bliźniego, bycie i rozmowy z siostrami nazaretankami.

CO ROBIMY?

  • uczestniczymy w regularnych spotkaniach formacyjnych Duszpasterstwa oraz w rekolekcjach DMN;
  • włączamy się z życie Kościoła, angażując się w życie religijne parafii;
  • staramy się żyć duchem Nazaretu na co dzień, troszcząc się i dbając o klimat miłości, otwartości, życzliwości i zaufania w naszych rodzinach i w środowiskach, w których jesteśmy na co dzień.

NASZ WZÓR ŻYCIA TO:2015.02.24-28.-Rekolekcje DMN,fot. s.J.Mateusiak (141)

  • Najświętsza Rodzina z Nazaretu– Jezus, Maryja i Józef, rodzina w której panowała miłość, wzajemny szacunek i troska, pokój i jedność serc oraz pragnień. Rodzina, w której wzrastał Bóg- Człowiek-Jezus, nas najlepszy Przyjaciel i Brat!

NASZ PATRON TO:

  • Błogosławiona Franciszka Siedliska (bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza), która zachwyciła się ukrytym życiem św. Rodziny i która pragnęła zaszczepiać Boga w każdej rodzinie.


NASZE HASŁO BRZMI:

Królestwo Boże jest w Was!

W NASZYM OSTRZESZOWSKIM KLASZTORZE SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ
W KAŻDY CZWARTEK O GODZINIE 19:00!!!

PRZYJDŹ! CZEKAMY NA CIEBIE!2015.02.24-28.-Rekolekcje DMN,fot. s.J.Mateusiak (9)

Kontakt:
62-730-23-14

Zapraszamy także na stronę główną DMN przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu (= Sióstr Nazaretanek) Prowincji Warszawskiej i na Facebooka

 

Brak możliwości komentowania