Muzeum

MUZEUM 2015r., fot.Hanna Liebner (2) MUZEUM 2015r., fot.Hanna Liebner (3)Muzeum w Pobernardyńskim Zespole Klasztornym w Ostrzeszowie, którym obecnie opiekują się Siostry Nazaretanki,
zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu Projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet VI: Turystyka i Środowisko Kulturowe. Działanie 6.2.: Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego. Schemat I: Projekty Inwestycyjne.

Uroczyste otwarcie Muzeum, stanowiące jeden z elementów uroczystości poświęcenia obiektu, po zakończeniu I etapu jego remontu, miało miejsce w dniu 17 czerwca 2012 roku.


2015.05.31.-Krypty, fot.H (11)


Muzeum klasztorne tworzą:

◊ Krypty,

◊  I część Muzeum, dedykowana Ojcom i Braciom Bernardynom,
jako budowniczym i pierwszym gospodarzom miejsca,

◊ II część Muzeum poświęcona obecności Sióstr Nazaretanek.


MUZEUM 2015r., fot.Hanna Liebner (4)

 

Przybywający do Muzeum Goście są także oprowadzani po pięknym, późnobarokowym kościele pw. św. Michała Archanioła (w którym zachował się bogaty wystrój fresków wnętrza, w tym unikatowy wystrój 26 herbów) oraz mają możliwość zapoznania się z historią  wolnostojącej Kaplicy pw. św. Judy Tadeusza i otoczenia klasztoru.

W Muzeum, poza ekspozycją stałą, organizowane są wystawy czasowe. Od czasu otwarcia, w czerwcu 2012 roku, Muzeum klasztorne odwiedziło ponad 32 700 osób z Polski i z zagranicy (m.in. z Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, Anglii, a nawet Izraela, Chin, Thaiti, czy też Maroko).

Pasjonatów odkrywania piękna naszej Ojczyzny, którzy jeszcze nie przybyli do naszego Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego -Perły Południowej Wielkopolski, serdecznie zapraszamy do jego odwiedzenia.


Zwiedzanie odbywa się z Siostrą Przewodnik, a WSTĘP jest WOLNY!!!


Godziny otwarcia dla zwiedzających:

WTORKI I CZWARTKI
wejście w godz. 14:00 – 16:00


NIEDZIELE
wejście w godz. 14:00 – 16:00

 

Osoby zainteresowane zwiedzaniem proszone są o zgłaszanie się w podanych wyżej godzinach do furty klasztornej, bądź o telefon na poniżej podane numery.
Grupy zorganizowane, a także osoby będące w Ostrzeszowie przejazdem, po wcześniejszym uzgodnieniu, zapraszamy także w innych terminach.


MUZEUM 2015r., fot.Hanna Liebner (1)

 

Kontakt:


1.12.2014r., Promocja Projektu ,fot.s.Agata P (3)
DOJAZD:

  • Droga krajowa nr 11 : Kołobrzeg-Piła- Poznań- Ostrów Wielkopolski- Ostrzeszów- Lubliniec- Bytom
  • Droga wojewódzka nr 444: Ostrzeszów- Odolanów- Sulmierzyce- Krotoszyn
  • Droga wojewódzka nr 449: Syców- Ostrzeszów- Grabów nad Prosną- Błaszki
  • GPS: 51°25’N 17°55’E

 


03x - fot. Anna Jabłońska
CZEKAMY NA CIEBIE !!!

DO ZOBACZENIA!

Do Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie zawsze po drodze !!!


Poprawne logo UE

Dodaj komentarz