Z kolei w poniedziałkowe popołudnie, do klasztoru przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie z opiekunami: ks. Adamem Kosmałą, p. Beatą Dachowską i p. Łukaszem Grzesiakiem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w warsztatach pisania gęsim piórem. W role średniowiecznych skrybów wcielili się także dorośli i należyto powiedzieć, iż wypełnili swoje zadanie doskonale! Po warsztatach nasi Goście zwiedzili muzeum klasztorne, w tym wystawy: „Taniec Śmierci” i „Wystawę Aniołów” (każdy chciała zostac aniołem w ekspresowym tempie) i pomodlili się przed obrazem św. Antoniego, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy w tym dniu. Po pokrzepieniu ducha, nie zabrakło pokrzepienia ciała w postaci pysznej pizzy! Dziękujemy za wspólnie miło spędzony czas!
Uprzejmie informujemy, iż Warsztaty edukacyjne w naszym klasztorze odbywają się pod egidą Fundacji Zabytkom Na Ratunek „NAZARET”. Natomiast sprzęt do ich przeprowadzania (rzutnik i ekran) został zakupiony wz. z realizacją przez Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży u Nazaretanek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Osi 4 LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Informujemy także, że Muzeum klasztorne zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI.
Z kolei Wystawa Aniołów powstała z inicjatywy Sióstr Nazaretanek, we współpracy z Fundacją Zabytkom Na Ratunek „NAZARET”, Przyjaciółmi klasztoru i Ostrzeszowskim Centrum Kultury.