Pielgrzymi ze Skarszew

W niedzielę, 7 czerwca br. nasze Muzeum klasztorne zwiedzili Pielgrzymi z Parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach, wraz z ks. Proboszczem Ryszardem Konefałem. Goście z zainteresowaniem przemierzali pomieszczenia muzealne i ostrzeszowski Kościół klasztorny, który nie tylko nosi takie samo wezwanie (św. Michał Archanioł), jak ich rodzima Świątynia w Skarszewach, ale który wykazuje także pewne podobieństwo w elementach barokowego wystroju, z kościołem skarszewskim, również ozdobionym w stylu barokowym.

Informujemy, iż Muzeum klasztorne zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI.

1.2015.06.07.-Pielgrzymi ze Skarszew (7) 2015.06.07.-Pielgrzymi ze Skarszew (6) 2015.06.07.-Pielgrzymi ze Skarszew (17)Inf. o współfinansowaniu z UE

Brak możliwości komentowania