Kubusie w kryptach Kościoła klasztornego

Bez wątpienia, spośród wszystkich grup Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie im. Dzieciątka Jezus, najczęstszym bywalcem Muzeum klasztornego, jest grupa Kubusiów z s. Mariettą Stadnik, która w zabytkowym zespole, zawsze znajdzie coś ciekawego do pokazania dzieciom, aby przez to mogły się także czegoś nowego nauczyć.

Tym razem, mili, mali goście w poniedziałek, 12 marca br., szukając w otoczeniu Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego coraz wyraźniejszych śladów wiosny, przekroczyli progi krypt kościoła klasztornego. Także, a może właśnie przede wszystkim dla dzieci, temat śmierci jest nie tyle straszny, co może nawet w jakiś sposób intrygujący. Dzieci, przy całym skupieniu i zasłuchaniu, miały także mnóstwo pytań. Mamy nadzieję, że uzyskane odpowiedzi nie tylko zaspokoiły ich ciekawość, ale na tym etapie życia i rozwoju, a także perspektywicznie, pomogą im właściwie myśleć o śmierci. Temacie bez wątpienia  trudnym dla każdego, ale jakże ważnym w postrzeganiu świata, dzisiaj (z różnych) przyczyn często okrytym milczeniem.

Informujemy, że Muzeum klasztorne zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI.

Informujemy także, że krypty klasztorne także zostały wyremontowane w związku z realizacją powyższego Projektu.

2018.03.12.- Kubusie w kryptach kościoła klasztornego (4)2018.03.12.- Kubusie w kryptach kościoła klasztornego (3)2018.03.12.- Kubusie w kryptach kościoła klasztornego (29)2018.03.12.- Kubusie w kryptach kościoła klasztornego (38)2018.03.12.- Kubusie w kryptach kościoła klasztornego (52)2018.03.12.- Kubusie w kryptach kościoła klasztornego (54)Inf. o współfinansowaniu z UE

Brak możliwości komentowania