Z wielkim zaangażowaniem, w role średniowiecznych skrybów wcielili się uczniowie klas 1-6, ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie Wielkopolskim, którzy wraz z opiekunami: p. Barbarą Nowak, p. Marzeną Siedlecką, p. Aldoną Maryniak, p. Małgorzatą Bystrzyńską, p. Barbarą Siedlecką i p. Ryszardem Nowakiem, przybyli do ostrzeszowskiego klasztoru w środę, 17 maja br. Po zajęciach warsztatowych i zasłużonej przerwie na „małe co nieco”, dzieci zwiedziły klasztorne krypty, gdzie szczególną uwagę zwróciły na sceny z obrazu pt. „Taniec Śmierci”, część bernardyńską Muzeum, gdzie bardzo podobała im się makieta założenia klasztornego oraz kościół św. Michała Archanioła z iście anielskim sklepieniem. Dziękując za miłe spotkanie zapraszamy ponownie, na jeszcze inne zajęcia warsztatowe prowadzone w klasztorze.
Uprzejmie informujemy, iż Warsztaty edukacyjne w naszym klasztorze odbywają się pod egidą Fundacji Zabytkom Na Ratunek „NAZARET”. Natomiast sprzęt do ich przeprowadzania (rzutnik i ekran) został zakupiony wz. z realizacją przez Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży u Nazaretanek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Osi 4 LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Informujemy także, że Muzeum klasztorne zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI.