W samo piątkowe południe, 18 listopada na refleksję o przemijaniu, do ostrzeszowskiego Klasztoru przybyli uczniowie z klasy 1b z Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie, z p. Arturem Zaremskim. Młodzież aktywnie włączyła się w refleksję o śmierci, dzieląc się rzeczywiście wieloma ciekawymi refleksjami. Zajęcia zapoczątkowane na Sali, miały tez swój etap w klasztornych kryptach, w kaplicy św. Judy Tadeusza i w barokowym kościele p.w. św. Michała Archanioła, w którego wystroju nie brakuje elementów będących przejawem barokowej refleksji o przemijaniu, chociażby w postaci sceny Sądu Ostatecznego, malowidła Baranka Apokaliptycznego, epitafiów, z których jedno jest podpierane przez pogańskiego boga czasu i przemijania- Chronosa itd.
Dziękując za twórczą refleksje, zapraszamy ponownie, na jeszcze inne refleksje, o które w tak pięknym i starym miejscu rzeczywiście nietrudno.
Uprzejmie informujemy, iż Warsztaty edukacyjne w naszym klasztorze odbywają się pod egidą Fundacji Zabytkom Na Ratunek „NAZARET”. Informujemy także, że Muzeum klasztorne zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI. Również krypty klasztorne, na terenie których odbywają się warsztaty o przemijaniu, także zostały wyremontowane w związku z realizacją powyższego Projektu „Rewaloryzacja…”