Wizyta nauczycieli z Groβenhain z Niemiec

Również w piątek, 15 września br., ale po południu, w klasztorne progi zawitali nauczyciele z Groβenhain, z Niemiec, którzy w ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 1, przybyli do Ostrzeszowa. Grupa znalazła czas, by zwiedzić Pobernardyński Zespół Klasztorny, w tym: klasztorne krypty, część bernardyńską i nazaretańską Muzeum, a także barokowy kościół p.w. św. Michała Archanioła, którego wnętrze przypadło gościom szczególnie do gustu.  Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie.

Informujemy także, że Muzeum klasztorne zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI. 

2017.09.15.- Wymiana z Niemiec- ZS nr 1 (2) 2017.09.15.- Wymiana z Niemiec- ZS nr 1 (7) 2017.09.15.- Wymiana z Niemiec- ZS nr 1 (8) Inf. o współfinansowaniu z UE

Brak możliwości komentowania