Siostry Rekolektantki w progach Muzeum klasztornego

Na finiszu rocznych rekolekcji, które grupa Sióstr Nazaretanek odprawiała w ostrzeszowskim Klasztorze w  dniach 12-19 lutego 2018 roku, w niedzielny wieczór, 18 lutego, przyszedł także czas na zwiedzenie obiektu, w którym przed wielu laty, niektóre z  Sióstr przeżywały czas swojej formacji nowicjackiej. Siostrom, a także ks. Jackowi Niesyto, prowadzącemu rekolekcje, bardzo podobały się odnowione mury klasztornej świątyni i krypt. Dzięki wspólnej gawędzie i opowiadaniom,  uczestnicy rekolekcji mogli odkryć w jak doborowym towarzystwie, dzięki obcowaniu Świętych,  tak licznie przedstawionych na sklepieniu kościoła klasztornego, mogli przeżywać swoje rekolekcje. Czas wspólnej duchowej podróży upłynął bardzo szybko i miło. Zapraszamy ponownie do Klasztoru w Ostrzeszowie, gdyż bogactwo tego miejsca odkrywa się krok po kroku.

Informujemy, że Muzeum klasztorne zostało utworzone w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI.

2018.02.18.-S.Rek. i o. Jacek w Muzeum (6) 2018.02.18.-S.Rek. i o. Jacek w Muzeum (8) 2018.02.18.-S.Rek. i o. Jacek w Muzeum (9)Inf. o współfinansowaniu z UE

Brak możliwości komentowania