Grupa Erasmus + z LO Nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie w Pobernardyńskim Zespole Klasztornym

W środowe przedpołudnie, 7 grudnia br., na szlaku wycieczki po zrewitalizowanych obiektach Południowej Wielkopolski,  do Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego przybyła grupa Erasmus+ z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 z Kępna z p. Pauliną Pacyną- Dawid.  Najpierw młodzież miała okazję usłyszeć o zasadach pozyskiwania funduszy unijnych i doświadczeniu remontu z ich udziałem, na przykładzie ostrzeszowskiego zespołu klasztornego. Następnie młodzi ludzie mogli zobaczyć odrestaurowane pomieszczenia obiektu, w tym muzeum klasztorne. W części nazaretańskiej muzeum, nie zabrakło także chętnych, by w zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pomiędzy anielskimi skrzydłami. Dziękując za spotkanie, życzymy młodzieży wielu twórczych i szlachetnych inicjatyw, i zapraszamy ponownie na warsztaty edukacyjne o różnorodnej tematyce prowadzone w naszym obiekcie.

Informujemy, że remont Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w latach 2010- 2012, został dokonany w związku z realizacją przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu Projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.”,  współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI.

Informujemy także, iż w ramach powyższego Projektu, zostało również utworzone Muzeum klasztorne.

1-2016-12-07-grupa-erasmus-fot-p-p-pacyna-dawid 2-2016-12-07-grupa-erasmus-fot-p-p-pacyna-dawid-4 3-2016-12-07-grupa-erasmus-fot-p-p-pacyna-dawid-5 4-2016-12-07-grupa-erasmus-fot-p-p-pacyna-dawid-6 5-2016-12-07-grupa-erasmus-fot-natalia-dobien-24inf-o-wspolfinansowaniu-z-ue

 

Brak możliwości komentowania