Goście z Ukrainy

W piatek, 6 lutego br., ostrzeszowskim klasztorze gościli nauczyciele z Ukrainy – delegacja zaprzyjaźnionego z Zespołem Szkół nr 2 Profesjonalnego Liceum w Drohobyczu. Współpraca pomiędzy szkołami  od wielu lat łączy oba narody – budując mosty porozumienia na płaszczyznach kulturalnej, historycznej oraz zawodowej. Wizyta w ostrzeszowskim klasztorku, była pierwszym zetknięciem się ukraińskich gości z życiem sióstr zakonnych. Wywarła ona na zwiedzających ogromne wrażenie, skłoniła do refleksji i pozwoliła na dostrzeżenie w życiu wartości duchowych. Nie zabrakło też przyjemności – Miron, Olga, Lena i Olga doświadczyli życia dawnych zakonników, biorąc udział w warsztatach edukacyjnych pn. „Zajęcia pierwszych zakonników” i próbując swoich sił w pisaniu prawdziwymi gęsimi piórami i atramentem. Należy mieć nadzieję, że kolejne grupy z Ukrainy i nie tylko, zawitają w klasztorne mury i zawiozą do swojej ojczyzny powiew bogatej polskiej kultury i tradycji.

Uprzejmie informujemy, iż Warsztaty edukacyjne w naszym klasztorze odbywają się pod egidą Fundacji Zabytkom Na Ratunek „NAZARET”. Natomiast sprzęt do ich przeprowadzania (rzutnik i ekran) został zakupiony wz. z realizacją przez Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu projektu pn. „Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży u Nazaretanek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Osi 4 LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

6.02.2015r.,Warsztaty-gęsie pióro,fot.Witold Pelka 6.02.2015r.,Warsztaty-gęsie pióro,fot.Witold Pelka (4) 6.02.2015r.,Warsztaty-gęsie pióro,fot.Witold Pelka (7) 6.02.2015r.,Warsztaty-gęsie pióro,fot.Witold Pelka (8) 6.02.2015r.,Warsztaty-gęsie pióro,fot.Witold Pelka (9) 6.02.2015r.,Warsztaty-gęsie pióro,fot.Witold Pelka (10) 6.02.2015r.,Warsztaty-gęsie pióro,fot.Witold Pelka (14) 6.02.2015r.,Warsztaty-gęsie pióro,fot.Witold Pelka (16)Warsztaty- ologowanieInf. o współfinansowaniu z UE

 

Brak możliwości komentowania