48 Koncert „Perły w koronie” – Wieczór z kolędą i pastorałką

Już piąty raz w „Perłach w koronie” –  w gościnie u  Sióstr Nazaretanek spotkały się ostrzeszowskie rodziny muzykujące, aby wspólnie kolędować na chwałę Panu i ku radości ludzi. Publiczność, która bardzo licznie przybyła, aby oklaskiwać artystów miała powody do zadowolenia. Ze sceny zabrzmiały piękne polskie kolędy i pastorałki w bardzo oryginalnych opracowaniach. Na twarzach zagościł uśmiech radości, chociaż nie zabrakło też refleksyjnych nutek. Słowem – było wszystko, co w świątecznym czasie kochamy najbardziej.

Jako pierwsi wystąpili państwo Anna i Paweł Wilińscy wraz z przyjaciółmi z zespołu „Kobylagórzanie”. Zagrali i zaśpiewali kilka pastorałek w różnych rytmach. Publiczności szczególnie podobała się utwór utrzymany w rytmie country – było więc rytmicznie i kolorowo . Kolejni wykonawcy to rodzina Bacików,  niestety w niepełnym składzie, dlatego na scenie zobaczyliśmy tylko Martynę – uzdolnioną muzycznie dziewczynę, którą wsparł grą na instrumencie klawiszowym pan Jarosław Maciejewski. Bacikowie są „perłowymi” wetaranami – w naszym cyklu wystąpili już czwarty raz. W przyszłym roku także liczymy na ich występ, ale już w pełnym, rodzinnym składzie.

Ciekawą i przyjętą z aplauzem prezentację przygotowali państwo Gomółkowie. Mama Alicja, tata  Zygmunt i synek Oskar grali i śpiewali z wielką radością, a najmłodszy z Gomółków skradł serce naszej publiczności, otrzymując największe brawa. W ciekawej stylistyce utrzymana była prezentacja Pana Dariusza Papiernika i jego syna Oliwiera, którzy pięknie grali na gitarach, a śpiewająco wspomogła ich jeszcze Martę Kulig, co sprawiło, że występ był naprawdę piękny i nastrojowy. Duet ojcowsko – synowski zaprezentował się znakomicie, pokazując łagodne oblicze gitary elektrycznej.

Prawdziwą ozdobą koncertu stała się prezentacja rodziny Sołtysiaków: mama Magda / grała na skrzypcach, gitarze i śpiewała / tata Maciej / grał na keyboardzie / dzieci: Marysia

/ flet / Bartek / bęben dejambe/ , Oliwka, Wojtek i babcia Czesia. Budzi szacunek – prawda? Co prawda trzyletni Wojtek na samym początku zaśpiewał jak Dzieciątko i pośród oklasków udał się do zakrystii z tulącą go babcią, ale  reszta rodziny pozostała na scenie i spisała się znakomicie. Szczególny podziw wzbudziło wykonanie kolędy „Pójdźmy wszyscy…” na ciekawym instrumencie o nazwie „bum – bum rurki”, chociaż publiczności podobał bardzo piękny śpiew i cała „sołtysiakowa” muzyka.

Koncert tradycyjnie zakończył występ Rodziny Nazaretańskiej – Siostry – pod kierunkiem s. Lidii – zaprezentowały piękne, współczesne kolędy i zebrały zasłużone oklaski. Warto pochwalić piękne aranżacje oraz  mistrzowską grą na skrzypcach sióstr nowicjuszek. Było naprawdę znakomicie.

Na zakończenie wszyscy artyści zaśpiewali wraz z publicznością „Wśród nocnej ciszy”, a potem oklaskom i gratulacjom nie było końca. Z serca dziękujemy ekipie technicznej z Arturem Prusinkiewiczem na czele i Beacie Staszewskiej za przepiękną scenografię. Do zobaczenia za rok! Pamiętajcie Państwo – w rodzinie siła!

Uprzejmie informujemy, że koncert stanowi element promocji Projektu pn. „Rewaloryzacja Pobernardyńskiego Zespołu Klasztornego w Ostrzeszowie. Etap I.” zrealizowanego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI.

Z kolei sprzęt nagłaśniający, wykorzystany w trakcie przedmiotowego Koncertu został zakupiony wz. z realizacją  przez Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu Projektu pn. „Zakup mobilnego nagłośnienia liniowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fundusz u Rolnego  na  rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie, w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Plakat48 SONY DSC 18.01.2015. 48 KoncertPerły w koronie, fot.s.Agata P (5) 18.01.2015. 48 KoncertPerły w koronie, fot.s.Agata P (3) 18.01.2015. 48 KoncertPerły w koronie, fot.s.Agata P (8) 18.01.2015. 48 KoncertPerły w koronie, fot.s.Agata P (10) 18.01.2015. 48 KoncertPerły w koronie, fot.s.Agata P (16) 18.01.2015. 48 KoncertPerły w koronie, fot.s.Agata P (23) 18.01.2015. 48 KoncertPerły w koronie, fot.s.Agata P (35) 18.01.2015. 48 KoncertPerły w koronie, fot.s.Agata P (43)

Brak możliwości komentowania